TTEC

Digital Marketing Sales Representative

Salariu:

9.000 RON + prime

Clientul nostru este o companie americană care lucrează pentru un cunoscut motor de căutare la nivel mondial în filiala sa din Polonia. La nivel global, are peste 60 de mii de angajați.  Este unul dintre cei mai mari inovatori globali în domeniul tehnologiilor și serviciilor CX (customer experience) pentru soluții digitale complexe.

Rolul tău va fi de a oferi consultanță clienților de publicitate online ai clientului nostru, în special clienților care folosesc Google Ads. Vei lucra direct cu clientul pe contul lor de Google Ads pentru a le înțelege produsele, a le analiza campaniile și a le crește ROI (return on investment). Vei deveni Account Managerul lor pentru cel puțin 3 luni, timp în care veți lucra împreună pentru a găsi obiectivul de a implementa oportunitățile suplimentare pe care le oferă Google Ads.

Descrierea postului

  • Contact telefonic și prin e-mail cu clientul
  • Analiza campaniilor de marketing Google Ads
  • Lucrul cu clienții existenți în cadrul portofoliului propriu atribuit
  • Optimizarea campaniilor de marketing Google Ads
  • Planuri lunare și trimestriale = accent pe KPI și obiective
  • Implementarea și executarea planurilor de vânzări
  • Colaborarea cu clientul pentru a găsi noi soluții care să ofere efectele dorite de acesta din campania Google Ads = implementarea unor strategii de performanță diferite.
  • Dezvoltarea relațiilor cu clienții
  • Colaborarea cu alte departamente pentru a rezolva problemele clienților Participarea la traininguri de instruire în domeniul produselor

Cerințe

  • Limba română maternă
  • Limba engleză la nivel B2
  • Minim studii secundare
  • O bună organizare a muncii
  • Abilități bune de comunicare
  • Accent pe îndeplinirea planurilor de vânzări
  • Adaptare rapidă la schimbare
  • Gândire analitică și creativă
  • Cunoștințe de bază de marketing digital
  • Experiența anterioară cu Google Ads va fi un mare avantaj, dar nu o cerință

Avantaje

  • Contract de muncă = primul contract este de 3 luni
  • Bonusuri trimestriale atractive
  • Pachet de relocare = bonus la primul salariu de 2.300 RON
  • Program de lucru flexibil
  • Mediu de lucru multicultural = 17 naționalități diferite
  • Cursuri lunare de instruire pentru a vă familiariza cu produsul Google Ads
  • Cursuri de limbi străine
  • Program de școlarizare pentru cursuri și studii legate de vânzări sau limbi străine (buget 6.200 RON pe an)
  • Asistență medicală privată = extinsă la asistența oftalmologică și stomatologică
  • Card multisport
  • Spații de birouri moderne și inovatoare